Naujienos

Kauno mokykla-darželis „Šviesa“ dalyvavo projekte „Visa mokykla šoka 2020“. Šio konkurso tikslas – puoselėti lietuvių tradicinius šokius, telkti mokyklų bendruomenes. Nors, atėjus karantinui, ne visas suplanuotas veiklas pavyko įgyvendinti, tačiau vis tik spėta lietuvių tradicinį šokį įtraukti į mokyklos švenčių programas („Šviesuolio“ šventę, Kovo 11-osios, Vasario 16-osios minėjimus, Kaziuko mugę). Buvo pristatyti ir sušokti šokiai: „Drobelės“, „Malūnėlis, „Blezdingėlė“, „Taukačikas“, įvairūs tautiniai žaidimai sužaisti Kaziuko mugėje. Taip pat sulaukėme svečių iš VDU tautinio šokio kolektyvo „Žilvitis“, kurie ne tik sušoko ir pristatė tradicinį šokį bei kostiumus, tačiau ir pamokino mokyklos bendruomenę kartu sušokti „Kiaulė grikiuos“. Karantino metu vaikai namuose nagrinėjo lietuvių tradicinį šokį – stebėjo vaizdo įrašus, piešė, aprašė bei mokėsi šokio „Šiaučiukas Kriaučiukas“ judesių.

Daugiau akimirkų iš „Visa mokykla šoka 2020“ konkurso vaizdo įraše: https://www.youtube.com/watch?v=EgYFBqHgs_s

 

PU mokytoja (šokis) Živilė Ratkelytė