Naujienos

Gyvūnai – neatsiejama gamtos, mūsų aplinkos, mūsų gyvenimo dalis, todėl ugdome vaikų atsakomybės jausmą už šalia mūsų esančius gyvūnus, jų globą ir išsaugojimą. Priešmokyklinio ugdymo sodyboje „Šviesuliukai“ startavo ilgalaikis tarptautinis eTwinning projektas „Gyvūnai šalia mūsų“ („Animals near us“), kuriame dalyvauja 4 šalys: Lietuva, Moldova, Italija ir Turkija. Projekto trukmė 2023-10-01 – 2024-05-30 mokinių amžius 3-7 metai. Projekto metu mokytoja Virginija Paužienė kartu su priešmokyklinukais natūraliai smalsaudami, žaisdami, tyrinėdami dalyvaus projekto veiklose, susipažins su gyvūnais (naminiais, laukiniais), mokysis ieškoti informacijos, bendrose veiklose veikdami kartu ir reflektuodami, žinojimą sies su naujai įgytu patyrimu ir atradimais, plėtos savo kūrybines, pažintines galias, stiprins skaitymo, rašymo gebėjimus, informacinio raštingumo įgūdžius, išbandys įvairias skaitmenines technologijas, gebėjimą bendrauti ir bendradarbiauti.

Projekto dalyviai balsavimo būdu jau išrinko projekto logotipą, Twinspace erdvėje susipažino su partneriais, tyrinėdami virtualų projekto šalių žemėlapį, drauge dalyvavo nuotoliniame CodeWeek renginyje, grupėje pristatė savo augintinius, kūrė bendrą grupės plakatą ir dalyvavo vaikų konferencijoje, išbandė skaitmenines programėles: papildytos realybės, 4D animals, Quivervision, įgarsino savo gyvūnus, kūrė teatrui veikėjus iš vienkartinių popierinių maišelių, žaidė Kahoot viktoriną.

„Šviesuliukų“ sodybos eTwinning projekte „Gyvūnai šalia mūsų“ (angl. „Animals near us“) yra kuriami projekto partnerių bendri produktai. Projektas turi sukurtą bendrą e-žaidimą genially programa, kurio idėją pasiūlė projekto partneriai iš Šiaulių. Per virtualų žaidimą „Gyvūnų lenktynės“ („Animals race“), vaikai ridena virtualų kauliuką ir keliaudami virtualiais bokšteliais, atlieka įvairias užduotis: šoka, dainuoja, žaidžia e-žaidimą ar sudeda dėlionę. Užduotis šiam žaidimui kūrė patys mokytojai.  Projekte mokytojai kūrė savo grupių ugdytinių e-knygą „Mano augintis“ (My pet“). Mokytoja Virginija  e-knygos kūrimui naudojo bookcreator įrankį, ChatterKids programėlę, kur vaikai turėjo galimybę trumpai pristatyti savo augintinį. Savo kūrybiškumą mokytojai ir vaikai demonstravo kurdami e-knygą „Nepaprasti gyvūnų nuotykiai“, kur partneriai kūrė bendrą istoriją, o ugdytiniai – iliustraciją. Bendri produktai-tai visų mokytojų skaitmeninės kompetencijos tobulinimas ir sėkmingo projekto bendradarbiavimo rezultatas.

Parengė mokytoja Virginija Paužienė