Naujienos

2024 m. kovo 21 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale vyko respublikinė praktinė priešmokyklinio amžiaus vaikų konferencija „SMART vaikai -2 “, kurią antrus metus koordinuoja Šiaulių lopšelis-darželis „Sigutė“ ir Romuvos progimnazija. Šioje konferencijos antrus metus dalyvavo ir „Šviesuliukų“ sodybos priešmokyklinukai: Rasa, Žemyna, Tautvydas, Vėja ir Leticia ir pristatė pranešimą „Kuriame  ir pasakojame su ChatterPixKids“, praktinius pavyzdžius, kodėl vaikams ši programa yra įdomi, naudinga ir reikalinga. Pranešimą paruošė mokytoja Virginija Paužienė. Konferencijos tikslas – pristatyti skaitmeninius įrankius, kuriuos naudoja vaikai įvairiose ugdymo(si) veiklose. Konferencija vyko hibridiniu būdu: nuotoliu savo pranešimus skaitė priešmokyklinukai su mokytojomis iš Kauno mokyklos-darželio „Šviesa“, Alytaus lopšelio –darželio „Šaltinėlis“ ir Gruzdžių lopšelio-darželio ,,Puriena“, o gyvai bibliotekoje dalyvavo Šiaulių lopšelis-darželis „Sigutė“ „Bildukai“, lopšelio-darželio „Žirniukas“ ir trys Romuvos progimnazijos komandos. Didelio mūsų vaikų susidomėjimo sulaukė „Bildukų“ komandos pranešimas „Kalbu ir kuriu su DI“, kur pademonstravo, kaip su dirbtiniu intelektu galima kurti paveikslėlius ir  užduotis ne tik grupėje, bet ir namie su tėveliais. Renginio metu vaikai galėjo praktiškai išbandyti programas su papildyta realybe: Quiver, atkoduoti QR kodus ir sužinoti teisingą atsakymą ar užkoduotą informaciją. Konferenciją vedė linksmasis robotas „Don Don Donas“. Buvo smagu ne tik susitikti, susipažinti, bendrauti, skaityti pranešimą, žaisti, bet sužinoti ir išbandyti skaitmeninius įrankius, kuriuos naudoja kitų įstaigų ugdytiniai.

Pristatymą parengė Virginija Paužienė