Naujienos

Praeityje masinio gyvūnų rūšių nykimo procesus sukeldavo katastrofos, pavyzdžiui, asteroidų susidūrimai. Šiuo metu šiuos procesus nulemia žmogaus veikla. Pagrindinės gyvūnų rūšių nykimo priežastys – miškų naikinimas, kalnakasyba, didelis išskiriamų dujų, anglies dioksido, kiekis lemia planetos atšilimą. Dėl minėtų priežasčių rekordiniu tempu nyksta įvairios gyvūnų rūšys.

Nepabūgę pirmos klasės iššūkių Kauno mokyklos-darželio „Šviesa“ Sveikuolių sodybos mokiniai kartu su mokytoja 2019 m. lapkričio mėn. – 2020 m. gegužės mėn. dalyvavo tarptautiniame  eTwinning projekte „Ežiukas Džordžas ir lūšiukas Ričardas ieško nykstančių gyvūnų“ (angl. „Hedgehog George and lynx Richard looking for endangered animal species“).

Šio projekto tikslas – susipažinti su nykstančiomis gyvūnų rūšimis, išsiaiškinti, kuo šie gyvūnai minta, kur gyvena, kokie bruožai jiems būdingi, aptarti jų nykimo priežastis, ieškoti bei teikti pasiūlymus, kaip apsaugoti nykstančias gyvūnų rūšis.

Šiame tarptautiniame projekte savo sumanymais, veiklų gausa ir darbų idėjomis, sukurtomis užduotimis dalijosi mokytojai ir mokiniai  iš  Azerbaidžano, Lenkijos, Lietuvos, Rumunijos, Tuniso ir Turkijos.

Ypač daug džiaugsmo Sveikuoliams suteikė keliaujantys projekto talismanai – ežiukas Džordžas ir lūšiukas Ričardas. Vaikai turėjo atlikti mažųjų keliauninkų kelioniniame lagamine rastas užduotis apie gyvūnus, bei  paruošti kitas  smagias užduotis projekto partneriams.

Kartu sukūrėme albumą apie nykstančius gyvūnus, palaikėme partnerių idėją organizuojant paramą Opolės zoologijos sode gyvenančioms lūšims ir pasinaudoję ja, viešėdami Kauno Zoologijos sode, paruošėme dovanėles-staigmenas čia gyvenančioms lūšims.

Į projekto veiklų įgyvendinimą įsijungė ir  Gustavo būrelio mokytoja Samanta bei Sveikuolių tėveliai, kurių pagalba buvo organizuoti edukaciniai užsiėmimai Rumšiškėse ir Kauno zoologijos sode.

 

PU mokytoja Vida Karčiauskienė