Naujienos

2023 m. lapkričio 15 d., BLC verslo centre, vyko nacionalinė konferencija „Skaitmeninio žaidybinimo praktikos ugdymo procese”.

Konferencijos metu kviestiniai pranešėjai bei projektų dalyviai pristatė gerąsias praktikas ir įgyvendinamus „Erasmus+” programos tarptautinius edukacinius projektus, kuriuos jungia skaitmeninis turinys bei žaidybinimas, kaip metodas mokyti ir įtraukti besimokančiuosius. Mūsų mokyklos mokytojos Virginija Paužienė ir Daiva Barkauskienė pristatė Erasmus+ KA2 Bendradarbiavimo partnerystės mokyklinio ugdymo srityje PreEdTech projektą „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų ir mokytojų pedagoginių ir skaitmeninių įgūdžių tobulinimas skaitmeninėje eroje“, kurio tikslas suteikti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams priemones, kurias taikant jie galėtų vykdyti ugdymo veiklą nuotolinėje aplinkoje.

Žaidybinimas šiuo metu viena didžiausių švietimo tendencijų skatinant tiek vaikus, tiek suaugusiuosius mokytis bei didinant besimokančiųjų motyvaciją.

Žaidimo elementai ir principai ne žaidimų, o ugdymo kontekste panaudoti kuriant visų projektų rezultatus. Taip pat pristatytos virtualios realybės erdvės, skaitmeniniai įrankiai mokomosioms veikloms, kultūros paveldas, kaip mokymosi šaltinis ir praktinės užduotys. Dėmesys skirtas ir dėmesingam įsisąmoninimui (ang. mindfulness) bei kelios technikos išbandytos ir konferencijos metu.

Dalyviai pasisėmę idėjų bei gerųjų patirčių dėkojo konferencijos pranešėjams ir laukia sekančių susitikimų.

Pristatymą parengė mokytoja Virginija Paužienė