Naujienos

„Šviesuliukų“ sodybos vaikai su mokytoja Virginija Paužiene nuo spalio iki gegužės mėnesio prisijungė prie tarptautinio eTwinning 7 mėnesių trukmės projekto. Projektas yra KA101 „Erasmus +“ programose Nr. 2020-1-TR01-KA101-088203.Šiuo projektu siekiama susipažinti su Europos darželių veikla, kur labai sėkmingai mokoma matematikos prieš vaikui išeinant į mokyklą, ir stebėti išankstinio mokymosi poveikį vaikams. Planuojame 2 mobilumo srautus į 2 priimančias organizacijas Lietuvoje ir Slovėnijoje. Praktikos metu naujai įgytos žinios bus integruotos į ugdymo procesą ir padės geriau pažinti mokinius, susikurti mokymo programą, organizuoti mokinių orientuotą ugdymo procesą, sukurti kūrybišką ir motyvuojančią mokymosi aplinką.


Projekto metu vaikai atliko įvairias matematines užduotis, kūrė logotipą, skaičiavo, piešė, bendravo su draugais vaizdo susitikimų metu, kūrė bendras elektronines knygas, išsakė savo mintis apie matematikos naudą ir reikalingumą.
Šviesios „Šviesuliukų“ mintys:
DOVYDA: Pirmieji žingsneliai matematikos link- tai pradžia matematikos mokslų. Matematika, ta didelis skaičiavimas.
BARBORA S.- matematika yra lietuvių ir skaičių matematika. Per lietuvių matematiką rašau į sąsiuvinius skaičius, o per skaičių matematiką sudedi arba atimi skaičiukus.
MARTYNAS- daug visokių skaičių, atimtis, sudėtis, lygu ir kart. Reikia labai gerai skaičiuoti, kad gerai suskaičiuoti. Patinka man skaičiai.
ELVINAS- tai skaičiai, figūros. Aš skaičius išmokau 5 metų. Man matematika patinka labiau nei rašymas. Taip pat iš skaičių galima nupiešti pingvinus ir gulbes.
EGLĖ S.: matematika- mokslas sunkus. Nes reikia įdėti daug darbo, kad gražiai parašyti ir teisingai suskaičiuoti skaičiukus.
ĄŽUOLAS: Skaičiai- tai matematika, skaičiavimas. Man nepatinka, kai būna užduotis pridėti ir pasimaišo atimtis. Tada aš susimaišau ir padarau klaidų.
Gražios, įspūdingos ir kūrybingos projekte dalyvavusių partnerių veiklos. Projekto įgyvendinimo metu mes buvome puiki komanda: gebėjome bendrauti ir bendradarbiauti, dalijomės patirtimi, idėjomis, įgytomis žiniomis, įgūdžiais. Organizuojamų veiklų metu naudojome netradicinius ugdymo būdus ir metodus – tai vaikų kasdienybę pavertė nuostabiu žaidimu, padovanojo ugdytiniams pažinimo ir atradimo džiaugsmą, keliaujant į matematikos šalį.

Parengė PRU mokytoja Virginija Paužienė