Naujienos

„Šviesuliukų“ sodybos vaikai ir mokytojos Virginija ir Lina nuo 2020 m. rugsėjo iki 2021 m. kovo mėnesio aktyviai dalyvauja eTwinning tarptautiniame projekte „Mažasis dizaineris“. Projekte dalyvauja 15 partnerių iš Lietuvos, Turkijos, Rumunijos, Lenkijos. Projektas skirtas vaikams, kurie mėgsta konstruoti, yra kruopštūs ir žingeidūs, nori sukurti kažką labai gražaus ir neįprasto, nori pasinerti į kūrybos ir meno pasaulį. Būti iniciatyvūs ir novatoriški kurdami, smalsaudami, bendraudami ir bendradarbiaudami, drąsiai reikšdami originalias ir savitas idėjas. Mes tokie ir esame tad ir nusprendėme tapti ,,Mažaisiais dizaineriais“.  Kiekvieną mėnesį pagal projekto mėnesio temą kuriame įvairius dizainus.

Rugsėjo mėnesį prisistatėme projekto partneriams thinglink programa https://www.thinglink.com/scene/1359187149416562691. Aptarėme su vaikais projekto pavadinimą ir ką jis galėtų reikšti, ar tikrai mes norime dalyvauti šiame projekte. Vaikų mintys „Kas tai yra mažasis dizaineris“

Elvinas: piešim ir kursim pasakas

Ąžuolas: konstruosim

Martynas: eksperimentus darysim.

Siūlėme įvairias idėjas rudens dizaino kūrimui, Džiugas pasiūlė dizainą „Rudeniniai paukščiai“

Spalio mėnesio projektinė veikla  „Paveikslas rudeniui“ bei projekto logotipo rinkimai vyko, kur aktyviai su vaikais balsavome, išsakėme savo nuomonę, tarėmės, rinkome logotipą.

Kurti paveikslus iš įvairios gamtinės medžiagos vaikams labai patinka. Tai ir puiki galimybė susipažinti su įvairiais augalais. Kūrėme ir šukuosenas, ir paveikslus, ir mozaikas, ir rudeninį laikrodį, ir kitas kūrybines užduotis.

Lapkričio mėnesio projektinė veikla ,,Dizainas lėkštėje“ kvietė ieškoti naujų raiškos formų, patraukliai ir kitaip nei įprastai pateikti maistą lėkštėje. Džiaugiuosi projekto partnerių kūrybiškumu, idėjų gausa, sukurtų dizainų spalvingumu ir išradingumu. Tai buvo mažas spektaklis akims, įdomus kūrybinis žaidimas vaikams bei kiekvieno mokinio saviraiškos atsiskleidimas.

Paminėjome tolerancijos dieną ir kvietėme projekto draugus sudėlioti tolerancijos dėlionę bei pasakyti kas yra „Šviesuliukų“ draugai mokykloje. https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=384bc4e2e360

Gruodžio mėnesį numatyta veikla – atvirukų dizainas bei kalėdiniai darbeliai. Atvirukais projekto partneriai pasveikino vieni kitus su Kalėdomis ir Naujaisiais metais. Gera kurti atvirukų dizainą bei sveikinti draugus. O dar geriau kai prieš pat Šv. Kalėdas ir mes sulaukėme draugų sveikinimų.

Dalinuosi sukurta gruodžio mėnesio kalėdine knyga “Kalėdiniai sveikinimai ir darbeliai”

https://read.bookcreator.com/cKi6H…/oBYs6IcxQja4Lp73lb7Y6Q

Atskubėjo sausis – naujų iššūkių metas. Balsavome kokias veiklas norėtume nuveikti šį mėnesį. Ir nusprendėme išbandyti inovatyvias idėjas taikant STEAM metodus.

Šio mėnesio veikla – ,,Namų dizainas“ su STEAM.

Taip pat kursime eilėraštį, iš projekto pavadinimo raidžių, akrostichos metodu. Pasirinksime vieną, dvi raides ir, kartu su savo mokiniais, užrašysime mintį, eilutę apie dizainą.

Nuoroda į projektą https://twinspace.etwinning.net/124252/home

 

Parengė PRU mokytoja Virginija Paužienė