Naujienos

Kėdainių lopšelis–darželis „Pasaka“, turėdami dešimties metų „eTwinning“ projektų įgyvendinimo patirtį, 2022 metų balandžio 28 dieną organizavo respublikinę ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų konferenciją „eTwinning“ programa ikimokykliniame ir priešmokykliniame ugdyme: patirtis, galimybės, iššūkiai ir inovacijų taikymas“.

„Pasakoje“ pirmą kartą po ilgos karantininės pertraukos organizuota konferencija vyko ne nuotoliniu būdu – dalyvių šypsenos, puikios emocijos, apsikabinimai bylojo jog turiningai, prasmingai, įdomiai ir naudingai praleisime laiką. Konferencijos metu savo patirtimi ir praktiniais patarimais dalinosi Kauno, Šiaulių, Klaipėdos, Alytaus bei Kėdainių pedagogai.

Mūsų mokyklos priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Virginija Paužienė buvo pakviesta į šią respublikinę konferenciją, kaip bendrų projektų kūrėja ir vykdytoja, kur skaitė pranešimą „Projekto sėkmė Jūsų rankose“.

Konferencijos dalyviai dalinosi patirtimi, pristatė savo įgyvendintus ar šiuo metų įgyvendinamus projektus. Kiekvienas pedagogo pristatytas projektas buvo unikalus savo turiniu ir forma – vieni projektai orientuoti į tarptautiškumo skatinimą, kitų tikslas buvo ugdyti pilietiškumą ar kūrybiškumą.

Buvo naudinga ir įdomu klausytis įvairių patirčių – sėkmės istorijų. Mokytojos pristatė, kaip įgyvendinant projektus, siekia veiklas organizuoti kūrybiškai, veiklas adaptuoti pagal vaikų poreikius ir galimybes, kad jos būtų naudingos, skatintų ugdytinių pasitikėjimą savimi, drąsintų reikšti mintis, atskleistų kūrybines idėjas, leistų vaikams sužinoti daug naujo bei įdomaus.

Patirtys, įgyvendintų „eTwinning“ projektų sėkmės istorijos buvo vertingos, įkvepiančios ir leido suprasti kiek toli esame pažengę ir kaip nedvejodami einame į priekį, siekdami numatytų tikslų ir ugdymo kokybės.