Naujienos

Mandagumas – tai gražus, geras, nuoširdus elgesys, išreiškiamas ne tik žodžiais bet ir mimika, gestais, darbais. Vaikams svarbu jį ugdyti jau nuo mažų dienų. Vienas iš mandagumo išraiškos būdų yra dėkingumas, o dėkingumą galime jausti žmonėms, pasauliui, gyvenimui……. „Ačiū“- tai mandagiausias žodis bet kokia pasaulio kalba.

„Šviesuliukai“ su mokytoja Virginija prisijungė prie šio projekto, kurio metu skatinama vaikus susimąstyti apie platesnę dėkingumo prasmę. Projekto veiklų metu samprotausime: kaip mes, (vaikai) jaučiamės gavę ar padovanoję dovaną, koks jausmas sulaukus pagalbos iš kitų, ką jaučiame, kai patys padedame, ar gera daryti gerus darbus, staigmenas? Projekto dalyviai aiškinsis kaip jie jaučiasi, kai pasielgia draugiškai, apdairiai, nuolankiai, mandagiai.

Projektas vyksta nuo 2022 rugsėjo15-2023 vasario 1 dienomis.

Projekto tikslas- atkreipti bendruomenės narių dėmesį į tai, kokią magišką galią turi padėkos žodžiai.

Projekte dalyvaujančios šalys: Lietuva, Turkija, Rumunija, Italija, Lenkija, Graikija.

Projekto metu vaikai atliko įvairias kūrybines užduotis iš gamtinės medžiagos kūrė projekto pavadinimą, raides, dėliojo draugystės voratinklį, išsakė savo mintis apie projektą ir ką norėtų sužinoti, išmokti, siūlė savo idėjas projekto įgyvendinimui, kūrė logotipą ir balsavo už gražiausią draugų logotipą. Tolerancijos dienai kūrė savo tolerancijos gatvelę, idėjomis dalinosi su projekto partneriais. Draugystės dienai susitiko su projekto draugais iš įvairių šalių, kur žodis AČIŪ skambėjo įvairiomis kalbomis, bendras draugystės šokis sujungė tolimesniam bendravimui ir bendradarbiavimui, naujoms veikloms kurti ir  įgyvendinti. Nuoširdžiai išsakytos vaikų mintys apie projekto pavadinimą:

ADAS 6m.: kad užaugtų maži vaikai ir kalbėtų tik gerus žodžius širdingai.

ADELĖ 6m.: daryti vaikelį iš kartono ir popieriaus ir kad jaustųsi gerai žmonės, kad vaikučiai nesirgtų.

JOKŪBAS 6m.: tai geri žodeliai (myliu, ačiū, prašom), geri žmonės, galiu mokytojas apkabinti ir mylėti kaip mamą.

AUGUSTAS B. 6m.: kad gerai elgtųsi žmonės (nesimuštų, nesipyktų, nesistumdytų, nesipeštų).

HERKUS 5 m.: pavadinimas reiškia būti mandagiems, visada pasisveikinti, padėkoti, paprašyti, ačiū pasakyti.

KAJUS 6m.: kad gražiai elgtųsi vaikai nuo mažų iki didelių.

 

PRU mokytoja Virginija Paužienė