Naujienos

Kauno mokykloje-darželyje „Šviesa“ Sveikuolių sodyboje rugsėjo-gegužės mėn. siekiant paįvairinti pamokas ir sudaryti sąlygas mokiniams praktiškai pritaikyti klasėje įgytus įgūdžius, tarptautinio „eTwinning“ projekto „Mano Europos klasiokai“ (ang. My Europian Schoolmates“) veikla tapo neatsiejama ugdymo proceso dalimi. Mokiniams patinka projektinės pamokos ir veikla jose. Mokiniai mokosi dirbti organizuotai, padeda vieni kitiems, ugdo(si) pasitikėjimą savimi. Džiugina tai, kad auga jų savivertė, kaip save realizuoti, sėkmę patiria ir silpniau besimokantys mokiniai. Tokios pamokos dažniausiai virsta integruotomis, glaudžiai su ugdymo turiniu susijusiomis ir persipinančiomis veiklomis, bendromis idėjomis ir tikslais.

Šio tarptautinio projekto dalyviai Portugalijos, Ispanijos, Italijos, Prancūzijos, Lenkijos, Lietuvos, Maltos, Rumunijos ir Turkijos mokiniai ir mokytojai. Projektas vyko projekto partnerių gimtąja ir anglų kalbomis, todėl tai buvo puiki galimybė mokiniams mokytis anglų kalbos, plėsti tarptautinį žodyną ir per projektines veiklas bendrauti su kitų šalių bendraamžiais.

Projekto tikslas  – kartu su įvairių Europos mokyklų projekto partneriais keistis informacija apie savo šalis, atlikti įvairias užduotis ir taip sužinoti daug įdomių dalykų apie Europą.

Projektas pradėtas ir baigtas tyrimu, kuriuo buvo siekiama išsiaiškinti ką projekte dalyvaujantys mokiniai ką žino ir ką sužinojo apie Europą.  Projekto metu mokiniai ruošė pasisveikinimą gimtąja kalba, kartu su anglų kalbos mokytoja vertė jį  į anglų kalbą kūrė ir rinko projekto logotipą.

Lietuvos vėliavos kūrimas iš „PLUS PLUS“ konstruktoriaus detalių, šalies himno giedojimas ir valstybės simbolių vaizdavimas piešiniuose  buvo puiki projekto veikla  mokinių tautiškumui, patriotiškumui ir pilietiškumui ugdyti.

Kalėdų belaukiant vaikai gamino atvirukus ir rašė sveikinimus, kurie kartu su saldžiomis dovanėlėmis  buvo išsiųsti projekto partneriais.

Daug projekto užduočių Sveikuoliai atliko dirbdami karti su draugu. Perskaitę ir išvertę  Europos legendą į lietuvių kalbą,   Storyboardthat programėle kūrė komiksus, iš kurių, bendradarbiaujant su projekto partneriais, buvo sukurta el. knyga „Legenda apie princesę Europą“ (ang. The Legende of Princess Europe).

Dar viena įdomi šio projekto veikla – Meteorologijos diena. Šią dieną mokiniai mokyklos kieme termometrais fiksavo oro temperatūrą, klausėsi oro prognozės, kartu su mokytoja savo nacionaline kalba filmavo trumpą lauko vaizdo įrašą,  kuriame atsispindėjo tos dienos tikroji šalies orų būklė. Taip buvo sudarytas skaitmeninis Europos šalių orų žemėlapis.

Mažieji projekto dalyviai neliko abejingi ir įvykiams Ukrainoje. Jungėmės prie Ukrainos palaikymo iniciatyvos ir visi kartu kūrėme VAIKŲ LAISVĖS APYRANKES. Su projekto partneriais iš įvairių Europos šalių gaminome globalinius akinius.  Nešiodami ir žvelgdami pro juos  vaikai prisidėjo prie Taikos vėliavos kelionės. Tokiu būdu tarp projekto klasių po visą Europą keliavo Taikos vėliava. Žodis „Taika“ vaikų lūpose skambėjo visomis Europos kalbomis.

Dalyvavimas šiame projekte praplėtė vaikų akiratį, leido mokytis ir pažinti Europą jiems priimtinu ir įdomiu būdu. Vaikai įsitikino, kad darbas projektinėje veikloje kelia motyvaciją, norą kuo daugiau sužinoti ir išbandyti, skatina jų kūrybiškumą.

„eTwinning“ projektinė veikla – tai savita, moderni, tobulėjanti mokykla kiekvienam. Mums gera mokytis tokioje mokykloje ir dalintis savo patirtimis.

 

Daugiau apie projektą ČIA

Projektą kūrė ir kartu su Sveikuoliais (3 kl.) įgyvendina pradinio ugdymo mokytoja metodininkė  Vida Karčiauskienė