Naujienos

Širdukų sodybos vaikai kartu su mokytoja Rasa nuo vasario mėn. dalyvauja eTwinning projekte „Green energy“. Jau ankstyvajame amžiuje, kai vaikai yra labai smalsūs, svarbu formuoti vaikų požiūrį į gamtą, mokyti ją saugoti, racionaliai naudoti jos išteklius, supažindinti ir dalyvauti sprendžiant ekologines problemas. Projekto tikslas supažindinti ikimokyklinio/priešmokyklinio amžiaus vaikus su atsinaujinančiais energijos ištekliais ir paaiškinti atsinaujinančių energijos išteklių būtinumą švariai aplinkai. Projekto partnerės Portugalijos, Turkijos, Slovakijos, Graikijos mokyklų mokytojos ir jų ugdytiniai.

 Žaisdamas vaikas kuria ir mokosi. Žaidimų pagalba vaikus galime ugdyti ekologijos ir aplinkosaugos srityse. Taigi, kai pagal sukurtą istoriją kartą Žemėje dingo elektra, vaikai sukūrė herojų, kuris keliauja per pasaulį ir ieško energijos šaltinių, kurie nekenkia gamtai ir gamina elektrą. Širdukai spalvino herojų, galvojo jam vardą, su grupės draugais ir kitais projekto partneriais balsavo dėl jo vardo. Tyrinėjo vėjo ir saulės energiją, konstravo vėjo jėgaines, saules, piešė kokioje švarioje aplinkoje norėtų gyventi. Jų sukurtuose namuose naudojama vėjo ir saulės energija. Dėl karantino teko šiek tiek koreguoti projekto darbus, tačiau Širdukai ir karantino metu prisiminė projekto veiklas ir kartu su tėveliais atsispausdinę projekto pavadinimą „Green energy“ siuntė virtualius linkėjimus partneriams. Tai tarsi visų bendras palinkėjimas, jog likime žalieji, rūpinkimės gamta. O savo namuose sukurtais ekologine tema darbeliais parodė, jog jiems rūpi, kaip apsaugoti gamtą – prikėlė daiktus antram gyvenimui, gamino darbelius iš antrinių žaliavų.

Projekto metu vaikai bendravo, stebėjo, kokius darbus nuveikė kitų šalių vaikai. Plėtėsi tiek lietuvių kalbos, tiek anglų kalbos žodynas. Projekto metu buvo pasitelktos ir IT technologijos, galėjome žaisti tam tikra projekto tema sukurtus žaidimus. Vaikai sužinojo, ko reikia, kad gyventume švarioje aplinkoje, susipažino su atsinaujinančiais energijos ištekliais. Buvo sukurta projekto knyga. Kiekviena projekto partnerė sukūrė istoriją apie tai, ką kelionės metu pamatė projekto herojus Green Lantern, ir patalpino į projekto knygą.

 

IU mokytoja Rasa Plesevičienė